Hakkımızda

ASYA KARTALLARI Hakkımızda

25.03.2019       1564       Ömer Mavzer


Hakkımızda

HAKKIMIZDA

ASYA KARTALLARI SPOR KULÜBÜ İstanbul Kartal’ın Yakacık semtinde basketbol, voleybol, cimnastik ve yüzme alanlarında hizmet vermektedir.  Kulübümüz 2015- 2016 eğitim - öğretim yılı itibariyle Kartal Yakacık semtinde Şehit Şükrü Bayrakçı İlkokulu ( eski Kutlu Aktaş İlkokulu ) Spor Salonu ‘nda basketbol branşı ile spor okulu çalışmalarına başlamıştır. 2017- 2018 eğitim - öğretim yılında Yakacık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonu ‘ nu da bünyesine katarak basketbol branşında çalışmalarını ilerletmiştir. Son olarak 2018-2019 eğitim - öğretim yılında İhsan Zakiroğlu Ortaokulu Spor Salonu ‘nda voleybol ve cimnastik branşlarını aktif etmiştir.

Kurucularımız;

ERDEM TURAN , 1984 yılında Erzincan’ da doğmuştur. Ortaokul itibariyle basketbol branşıyla oyunculuk kariyerine başlamıştır. 2004 yılında Sakarya Üniversitesi Rekreasyon bölümüne girmiştir. Pedagojik formasyon eğitimini tamamlayarak antrenörlük kariyerine başlamıştır. 2007 yılı itibariyle kendisine ait spor okulunu kurarak ülke basketboluna hizmet vermeye başlamıştır.

VURAL VURAL, 1985 yılında İstanbul’ da doğmuştur. İlkokul itibariyle basketbol branşıyla spora başlamış olup, İstanbul  Altyapı liglerinde oyunculuk kariyerini sürdürmüştür. 2002 yılı itibariyle profesyonel oyunculuk kariyerine devam ederken, aynı zamanda spor okullarında gönüllü çalışmaya başlamıştır. Akademik kariyerine 2006  yılında Kocaeli Üniversitesi antrenörlük bölümüne girerek  yön vermiştir. Üniversite hayatında basketbol uzman antrenörlük ve pedagojik formasyon eğitimini tamamlamıştır.

MİSYONUMUZ

Kulübümüzün temel amacı öğrencilerimizin eğitim - öğretim ve sosyal hayatlarına katkı sağlamak olup, bu doğrultuda duyusal, bilişsel ve psikomotor gelişimlerini ön planda tutan çalışmalar yapmaktadır. Gelişen teknolojinin özellikle çoçuklar üzerindeki hareketsiz yaşam etkisini minimize ederek, çocukların bedensel ve mental gelişimlerinde ailelerle birlikte hareket etmeyi amaçlamaktayız. Bu amaç doğrultusunda alanında uzman pedagojik eğitimlere sahip antrenör kadromuzla hizmet vermekteyiz.

Akademik olarak çocukların spora ve düzenli egzersizlere, 4 yaş itibariyle cimnastik ve yüzme ile başlaması uygun görülmektedir.  Devam eden yaşlarda ilgi ve yeteneklerine göre takım sporlarına yönelebilirler. Erken yaşta spor kültürünü , disiplinini alan öğrenciler hem akademik hem spor alanlarında yaşıtlarına göre daha iyi gelişim göstermektedirler. 

Hali hazırda kulübümüzde 4 yaş itibariyle cimnastik, 7 yaş itibariyle basketbol ve 8 yaş itibariyle voleybol çalışmalarına başlanmaktadır.

VİZYONUMUZ

Kulübümüz saygı, sevgi ve kardeşlik olgularına sahip "Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir."

düşüncesi ile hareket ederek topluma faydalı bireyler yetişmeyi ilke edinmiştir. Ülke sporuna katkı sağlayarak yarışmacı duruşu ile köklü kulüplerle birlikte milli takımlara sporcu kazandıran büyük bir aile olmayı hedefliyoruz.

 

İstanbul Kartal ilçesinde başladığımız bu yolculuğumuzu, Anadolu Yakası’nda daha fazla aileye ulaşarak, sporu ve sporcu kültürünü aktararak yolumuza devam etmek istiyoruz.

Biz ASYA KARTALLARI SPOR KULÜBÜ olarak bir aileyiz, sizleri de bu ailenin bir parçası olarak görmekten onur duyacağız…

 

ASYA KARTALLARI SPOR KULÜBÜ AİLESİ

Basketbol TBF

Basketbol Takımlarımız

Devamını Oku →

Hakkımızda

Hakkımızda

Asya Kartalları Spor Kulübü olarak, İstanbul Kartal Yakacık merkezli Türkiye`nin en büyükleri olma yolunda 2015 yılından itibaren basketbolun, vole...

Devamını Oku →
U18 Erkek Basketbol

U18 Erkek Basketbol

U18 Erkekler Basketbol takımımız Türkiye Basketbol Federasyonu altyapı ligleri B ligi kategorisinde mücadele etmektedir. 

Devamını Oku →
U16 Erkek Basketbol (A)

U16 Erkek Basketbol (A)

U16 Erkek Basketbol Takımımız İstanbul Kartal Yakacık merkezli 16 yaş altı erkekler basketbol takımımız.

Devamını Oku →
U16 Erkek Basketbol (B)

U16 Erkek Basketbol (B)

Türkiye Basketbol Federasyonun düzelenmiş olduğu C ligi müsabakalarda yarışmacı olarak katılan 16 yaş altı erkek basketbol takımımızdır.

Devamını Oku →
U14 Erkek Basketbol

U14 Erkek Basketbol

U14 Erkek Basketbol, 14 yaş erkek basketbol takımımız disiplinleri ile her hafta ortalama 5 saate yakın idman yapmaktadır.

Devamını Oku →
Yakacık basketbol okulları

Yakacık basketbol okulları

Yakacık basketbol okulları, Kartalın en iyi basketbol okulu büyük takımların sadece isimden ibaret olmadığının kanıtı olarak eğitimlerimize devam e...

Devamını Oku →

+90 506 023 97 03

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.